flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Рада схвалила новий принцип стягнення заборгованості з комунальних підприємств

16 травня 2018, 15:37

Відповідний Закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, отримані від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» підтримало 259 народних депутатів.

Законом передбачається, що зарахування коштів міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідних сферах здійснюватиметься згідно з умовами укладених договорів з міжнародними фінансовими організаціями.

Також законом заборонятиметься звернення стягнення та накладення арешту на кошти, що перебувають на спеціальних рахунках та на спеціальних рахунках для кредитних коштів суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

Відтак, згідно із Законом, «власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечуватиме здійснення контролю та нестиме відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору (договорів)».

Прийняття закону має вирішити питання щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти МФО, які знаходяться на поточних рахунках суб’єктів господарювання та призначенні для виконання інвестиційних проектів (заходів) згідно з умовами міжнародних договорів.

#ОАГС_законодавство

 

З текстом законопроекту № 6578 можливо ознайомитися за наступним посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62005