flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Рада прийняла закон, що має сприяти залученню іноземних інвестицій в Україну

15 травня 2018, 16:20

Сьогодні Рада прийняла також Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій».

Нагадаємо, що зазначеним законодавчим актом передбачається встановлення правового режиму обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів чи інших фінансових посередників на цінні папери у депозитарній системі України.

При цьому, законом внесено до законодавства щодо депозитарної діяльності нові правові категорії «номінальний утримувач», «рахунок у цінних паперах номінального утримувача», а також унормовано пов’язані із цим основні аспекти депозитарної діяльності.

Відтак, згідно із законом, «номінальним утримувачем є іноземна фінансова установа, яка зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу та/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), відповідає встановленим Комісією вимогам та відповідно до законодавства держави, в якій її зареєстровано, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів та реєстрації переходу права власності на цінні папери, у тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами».

Також положеннями Закону передбачено, що іноземні фінансові установи, які відповідають переліченим у проекті критеріям та є фактично іноземними депозитарними установами за законодавством держави їх реєстрації, визначено номінальними утримувачами та надано можливість українським депозитарним установам відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача.

Відповідні зміни передбачено внести до законів України:

  • «Про депозитарну систему України»,

  • «Про цінні папери та фондовий ринок»,

  • «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»,

  • «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

#ОАГС_законодавство

 

З текстом законопроекту № 6141 можливо ознайомитися за наступним посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61236