flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Чітко бачимо мету та впевнено до неї крокуємо!

06 лютого 2018, 11:12

Особи з інвалідністю досить часто стикаються з бар'єрами, що перешкоджають їхньому доступу до послуг, які для багатьох з нас є звичними, в тому числі і при зверненні до суду.

Фізичні перешкоди, такі як ускладнений доступ до будівель, завузькі двері та коридори, сходи без пандусів або з непристосованими пандусами, тощо, часто можуть стати для осіб з інвалідністю додатковими перепонами на шляху до судових установ. Також на заваді можуть стати і нерозуміння процедур та, часто, неможливість оплатити фахову допомогу і побоювання дискримінації.

Проте слід зауважити, що за останні роки відбувається важлива трансформація у сприйнятті суспільством суті інвалідності. Головним питанням стає не як раніше «що не так з людиною», а більше приділяється увага тому, які безпосередні зміни може провести суспільство задля того, щоб особи з інвалідністю відчували себе повноправними членами цього суспільства у всіх сферах.

Тому, Одеський апеляційний господаський суд також крокує в ногу з вимогами часу і вчиться бути інклюзивним, а саме намагається забезпечити безбар’єрний доступ до судових установ маломобільних груп населення, оскільки люди з особливими потребами мають таке ж значення у суспільстві, як і кожен громадянин нашої держави.

Звіт про діяльність робочої групи у 2017 році можна завантажити за посиланям: https://drive.google.com/file/d/1-4niPI5OK9RA-KLqWVOIvtGrkI5QkgLK/view