Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Одеським апеляційним господарським судом спільно з Комітетом господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області та Департаментом «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» проведено круглий стіл на тему: «Захист честі, гідності, ділової репутації осіб та прав інтелектуальної власності від порушень у мережі Інтернет».
Завдяки підтримці Державної судової адміністрації України та особисто Зеновія Холоднюка, ми вперше мали змогу організувати та провести такий захід в інтерактивному режимі відеоконференції в програмі TrueConf. В результаті одразу 18 судів мали змогу відчути себе присутніми на даному заході, незважаючи на відстань.
Сьогоднішній захід був першим кроком на шляху обговорення проблемних питань у формуванні доказової бази з метою сприяння захисту прав осіб від порушень у мережі Інтернет.
Як зазначила голова суду Наталія Морщагіна, на сьогоднішній день найпоширенішими категоріями спорів, що виникають у зв’язку із порушенням прав у мережі Інтернет є:
спори у справах щодо захисту гідності та честі фізичних осіб, а також ділової репутації фізичних та юридичних осіб;
спори у справах щодо захисту авторського права і суміжних прав, а також прав на знаки для товарів і послуг
та доменні спори.
Під час заходу були окреслені три важливих моменти для вирішення таких спорів, це:
- визначення суб’єктного складу, а саме належного відповідача у таких спорах, оскільки у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет відповідачем є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-ресурсу, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві;
- способи фіксації факту порушення;
та формування доказової бази (належних та допустимих доказів).
Доповідачами виступили суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Лариса Зуєва з темою «Інтелектуальна власність в мережі Інтернет» та партнер Юридичної фірми «GENTLS» Олег Громовий з темою «Питання належного відповідача у справах про захист честі, гідності та ділової репутації».
Представниками Департаменту «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» учасникам заходу була презентована програма онлайн-сервісу «WEB-FIX» з фіксації та дослідження порушень у мережі Інтернет на підставі даних якою спеціалісти даного органу мають можливість робити експертні висновки.
Найбільш жваву дискусію викликали коментарі та правова позиція атестованого судового експерта у сфері інтелектуальної власності Олександра Єліферова.
За результатом обговорень всі дійшли висновку, що дані презентованої програми можуть бути використані у якості доказової бази, однак це не підміняє проведення судової експертизи на підставі даних, наданих цією установою.