flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Науково-практичний семінар за темою «Демократія в умовах глобалізації: іституціональний і правової підходи»

29 листопада 2012, 00:00
Науково-практичний семінар за темою «Демократія в умовах глобалізації: іституціональний і правової підходи»
 
Любов до демократії - це любов до рівності!
Шарль Луї Монтеск'є.
 
29 листопада 2012 в  Одеському апеляційному господарському суді відбувся науково-практичний семінар на тему «Демократія в умовах глобалізації: інституціональний і правовий підходи», доповідачем на якому виступив кандидат юридичних наук, доцент, декан факультету заочного і вечірнього навчання НУ „ОЮА” Кравченко Сергій Петрович.
Головували на засіданні Федоров В.А. – голова профспілки працівників ОАГС, помічник судді, Рязанов М.Ю. - віце-президент ДАК «Право і цивілізація» з науково-практичної роботи.
Науково-практичний семінар проводився в рамках діяльності Профспілкового комітету працівників Одеського апеляційного господарського суду у взаємодії з Дискусійно-аналітичним клубом кафедри теорії держави та права НУ „ОЮА” «Право і цивілізація» і в ньому брали участь крім студентів НУ «Одеська юридична академія» також працівники апарату Одеського апеляційного господарського суду та господарського суду Одеської області. Крім того зазначений семінар відвідали керівництво і представники адміністрації ОАГС.
У сучасному суспільстві нашої держави основною тенденцією є глобалізація, в результаті якої відбувається зближення різних частин суспільства світової політики і економіки. Абсолютно правильно відзначає, доктор юридичних наук, професор, член - кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, завідувач кафедри теорії держави і права НУ "Одеська юридична академія", президент ДАК «Право і цивілізація» - Ю.М. Оборотов: «Глобалізація - це об'єктивний всеохоплюючий процес формування, функціонування та розвитку принципово нової всесвітньої системи відносин між країнами і народами на основі взаємозв'язку і взаємозалежності у всіх сферах життєдіяльності світового суспільства. Це якийсь сучасний етап світової інтеграції, заснований на гармонізації національних інтересів та інтересів міжнародного суспільства ».
Завдяки науково-практичному семінару працівники сучасної системи правосуддя дізналися основні принципи та ознаки демократії, отримали відповідь на питання: яким чином формується і розвивається демократія в умовах глобалізації. Особливий інтерес у викликали цитати Вінстона Черчілля, які наводилися, щоб відобразити правову природу такого явища як демократія. «Демократія - найгірша форма правління до тих пір, поки ви не порівняєте її з рештою», «Звичайно, демократія має свої недоліки, але людство ще нічого нового не придумало» - У. Черчілль, «У виборчому праві громадянське суспільство творить політичне буття» - К.Маркс., «Я не вірю в кількість мудрості неосвічених індивідів»-Томас Карл Лейн.
Таким чином, процес глобалізації робить позитивний вплив на розвиток і прояв демократії в сучасній державі - саме до цього висновку прийшли слухачі по закінченню семінару.
Павлова Н.Ю., Федоров В.А.