Історико-теоретичні дебати
ДАК «Право і цивілізація»
на тему: «Вплив міжнародних інституцій на розвиток сучасної України»
Тривалість дебатів обернено пропорційна
складності обговорюваного предмета.
Якщо предмет простий і зрозумілий кожному,
дебати можуть тривати майже нескінченно.
Роберт Ноулз
15 грудня 2012 в Одеському апеляційному господарському суді, в Палаці правосуддя вперше були проведені Історико-теоретичні дебати Дискусійного-аналітичного клубу «Право і цивілізація» кафедри теорії держави і права Національного університету «Одеська юридична академія».
Куратором заходу від Одеського апеляційного господарського суду були голова профспілки працівників ОАГС, помічник судді – Федоров В.А. та помічник голови ОАГС – Арбієв А.А.
Тема «Вплив міжнародних інституцій на розвиток сучасної України», обговорювана на дебатах є досить актуальною на сьогоднішній день, оскільки на сучасному етапі міжнародні інституції як форма міжнародного співробітництва та багатосторонньої дипломатії відіграють надзвичайно важливу роль. Для сучасних міжнародних інститутів визначальною рисою є подальше розширення їх компетенції та ускладнення структури. Зараз загальна кількість таких організацій наближається до 5 тисяч, з яких понад 400 - міжурядові.
Сьогодні Україна - повноцінний член світової спільноти, чого не можна сказати про не таке вже далеке минуле. Придбання Україною державної незалежності поряд з багатьма іншими питаннями висунуло цілу низку проблем у сфері міжнародних відносин. Це і вироблення власної позиції, стилю та навичок у відносинах із зовнішнім світом, це і новий, самостійний тип взаємин з державами колишнього СРСР, так званим "близьким зарубіжжям", це, нарешті включення України в інтеграційні процеси, які розгорнулися серед розвинутих країн.
У дебатах взяли участь студенти різних курсів і факультетів НУ «ОЮА», в результаті було сформовано 4 команди - команда «Феміда» (студенти 2 курсу факультету Адвокатури НУ «ОЮА» - Стеблак Ростислав, Дмітрійчук Ксенія, Марцева Тетяна і Лахман Василь), команда «Трівіум» (Думанський Володимир, Матвійчук Всеслав, Кузь Юрій - студенти 1 курсу факультету цивільної та господарської юстиції, Овчарук Олександр - студент 1 курс факультету Адвокатури), команда «The legal voice of Ukraine» (Лілія Познахівська - студентка 1 курсу факультету Адвокатури, Солодка Анастасія, Мішегліна Валерія, Мішегліна Крістіна - студентки 3 курсу Юридичного коледжу НУ «ОЮА») і команда «Адвокати» (Берднікова Олена, Козак Ольга, Глухарьова Тетяна, Щеглов Владислав - студенти 1 курсу факультету Адвокатури).
У суддівський корпус змагань увійшли висококваліфіковані фахівці - Войтович Павло Петрович - асистент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин НУ "ОЮА", Головко Олег Павлович - асистент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин НУ "ОЮА", Чувакова Ганна Михайлівна - кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії держави і права НУ «ОЮА», Кушнір Дмитро - представник Федерації дебатів України та секретар СНТ НУ «ОЮА» та Чекмарьова Лариса - голова СНТ НУ «ОЮА». Кураторами заходу були Федоров Валентин Андрійович - асистент кафедри теорії держави і права НУ "ОЮА", віце-президент з організаційно-адміністративної роботи і зв'язків з громадськістю ДАК «Право і цивілізація», і асистент кафедри теорії держави і права НУ "ОЮА" Рязанов Михайло Юрійович - віце-президент з науково-практичної роботи ДАК «Право і цивілізація».
Формат історико-теоретичних дебатів був своєрідним - було проведено 2 сесії, в яких по 2 команди представляли 2 сторони - «За» і «Проти». Кожен член команди виконував важливу роль - презентація команди, актуальність і проблематика теми, основна позиція «за» чи «проти» і висновки.
Більшість команд розглядали проблему впливу міжнародних інституцій в рамках таких міжнародних організацій - ООН, ЄС, НАТО, РЄ, ОБСЄ, СОТ, МВФ, Європейський суд з прав людини, Венеціанська комісія. Кожна з команд наводили досить вагомі аргументи у підтримку і в опозицію даної проблеми.
У фіналі дебатів зустрілися 2 команди - команда «Трівіум» і команда «The legal voice of Ukraine". Обидві команди "трималися" чудово, велася активна боротьба між сторонами "за" і "проти", наводилася величезна кількість вагомих аргументів, задавалися дуже цікаві запитання, які змушували команд-учасниць добре замислитися.
За підсумками проведення дебатів усі команди були нагороджені в різних номінаціях - команда «The legal voice of Ukraine» отримала номінацію - "Краща письмова робота", Познахівська Лілія отримала номінацію "Краща відповідь", Думанський Володимир - "Кращий спікер". Дипломами "За участь" були нагороджені команда «Адвокати», що зайняла 4-е місце. Грамотами за 2-е і 3-е місце також були нагороджені команди «Трівіум» і «Феміда».
За результатами змагань I місце в історико-теоретичних дебатах посіла команда «The legal voice of Ukraine", в складі Лілія Познахівська - студентка 1 курсу факультету Адвокатури, Солодка Анастасія, Мішегліна Валерія, Мішегліна Крістіна - студентки 3 курсу Юридичного коледжу НУ «ОЮА».
Дебати були проведені на високому організаційному рівні, в дружній обстановці і в майбутньому стануть доброю традицією Дискусійно-аналітичного клубу «Право і цивілізація» кафедри теорії держави і права Національного університету «Одеська юридична академія» та Одеського апеляційного господарського суду.
Павлова Н.Ю., Федоров В.А.