flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проведення круглого столу „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

05 грудня 2012, 00:00
В грудні 2012 року в рамках співпраці суддів Одеського апеляційного господарського суду і кафедри господарського права та процесу Національного університету «Одеська юридична академія», в приміщені ОАГС відбулося засідання круглого столу присвяченого обговоренню нового закону „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Нова редакція якого вступає в силу 19 січня 2013року.
Засідання відкрив заступник голови Одеського апеляційного господарського суду Єрмілов Григорій Анатолійович.
В засіданні приймали участь завідувач кафедри господарського права та процесу НУ “ОЮА”, д.ю.н., член-кореспондент Національної академії правових наук України - Подцерковний О.П., к.ю.н., доцент кафедри адміністративного та господарського права ОНУ ім. І.І.Мечникова - Степанова Т.В., доц. кафедри господарського права та процесу НУ “ОЮА”, к.ю.н. - Картузов М.Ю., суддя господарського суду Одеської області - Грабован Л.І., начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області Вовк М.І., адвокати та співробітники ГСОО та ОАГС, студенти НУ «ОЮА».
Під час засідання були заслухані доклади пов’язані з тематикою круглого столу.
Найбільш активно обговорювались питання щодо:
- правових передумов прийняття нового закону;
- нової деталізації нерегулюємих раніше положень;
- необхідності позитивного тлумачення положень нового закону у зв’язку з його багаторазовим ускладненням;
- переваг нового закону перед іншими зі справ про банкрутство, новел з приводу публікації оголошень через мережу інтернет на сайті ВГСУ, розширення переліку оголошень, що публікуються;
- відміни мораторію на примусовий продаж державних підприємств, транскордонного банкрутства;
- внесення змін в ГПК України та КАС України, віднесення справ про банкрутство виключно до компетенції господарського суду;
- введення автоматизованої системи відбору арбітражних керуючих, зміни вимог до арбітражних керуючих, контролю їх діяльності, який буде здійснюватись Міністерством юстиції України.
 
Під час роботи круглого столу відбувся конструктивний діалог, який дав змогу учасникам з'ясувати низку питань, які потребують належної уваги та шляхи вирішення означених проблемних питань.
Відзначено, що новий закон чітко регламентує підстави порушення справи про банкрутство у зв’язку з чим, д.ю.н. Подцерковний О.П. висловив пропозицію відносно необхідності розширення переліку підстав порушення справ про банкрутство.
Також, зроблено висновок, що діючий закон в більшій мірі захищав інтереси боржника, а новий - інтереси кредиторів.